انتقال یک وردپرس از سروری به سرور دیگر

انتقال یک وردپرس نصب شده با کلی کامنت و پست و پلاگینهای تنظیم شده از یک سرور به یک سرور دیگر کمی اضطراب آور است! چون کلی ممکن است تنظیمات را لازم باشد که دوباره انجام بدهید و چند هفته‌ای گیج بزنید.
من لازم بود تا سایتی را منتقل بکنم. برای همین راهنماهای مختلفی را در اینترنت گشتم و خواندم و یکی دو تا را هم اجرا کردم ولی نتایج جالب نبود.
به جز این مطلب که کارا بود به من کمک کرد بدون دردسر سایت مورد نظر را جابجا بکنم.

قبل از همه اینها بهتر است در آینده وقتی میخواهید وردپرسی را سوار کنید. حواستان باشد که اغلب کارها روی دوش وردپرس باشد و به صورت دستی صفحه‌ای یا فایلی نداشته‌باشید. میدونید چی میگم؟ سعی کنید همه چیز در دیتابیس ثبت شود.

در اغلب Cpanelها نرم‌افزار phpmyadmin وجود دارد. وارد آن شده و «وارد» دیتابیس وردپرس مورد نظر میشویم. یک اکسپورت میگیریم. معمولا لازم به تغییراتی در تنظیمات پیش‌فرض نیست.
در سرور جدید وردپرس جدید نصب کنید. (دقیقا با همان نام فولدر قدیمی) – کل فولدر wp-content قدیمی را به سرور جدید کپی کنید. بخصوص فولدر uploads را به دقت منتقل کنید.
حالا وارد phpmyadmin وردپرس جدیده شده و تمام tableهای خالی جدید را پاک کنید. گزینه ایمپورت دارد. مسیر فایل اکسپورت شده رو بدهید. بعد از بالا آمدن آن فایل اصولا باید سایت به شکل قدیم دیده شود. کارهای خرده ریز را انجام دهید. مثلا شاید لازم باشد wp-config.php را کمی ادیت کنید.
یادتان باشد یوزر نیم و پسورد وردپرس همان یوزرنیم پسورد در وردپرس هوست قبلی خواهدبود.
مشکلات خاصی در مورد نام دومینها و آدرس permalinkها ممکن است باقی باشد که باید حل کنید. بالاخره کار کمی نیست. دارید از یک خانه به یک خانه دیگر مهاجرت میکنید! هرچند مجازی.

اگر سوالی داشتید اصلا خجالت نکشید و در اینترنت جستجو کنید. خداوند با جستجوگران است!

Advertisements