وانت شوکا دو دیفرانسیل shooka 4×4 pickup

این وانت دو دیفرانسیل شوکا است که قرار است در سال 1388 یا 1389 عرضه شود. و بهینه سازی شده شوکا معمولی است.
وانت شوکا در واقع فیس لیفتی از نیسان جونیور (نیسان آبی یا معروف به نیسان گاوی) است که سالهای مدیدی است در ایران و در شرکت زامیاد تحت مالکیت سایپا تولید میشود.
وانت شوکا معمولی از همان موتور. زیربندی. شاسی. گیربکس. دیفرانسیل و سیستم تعلیق وانت نیسان جونیور بهره میبرد و اتاق آن گفته میشود که از چین خریداری شده. به نظر شخصی من ظاهر داخلی اتاق شبیه به تویوتا هایلوکسهای مدل دهه 1990 است و کولر داره. مدل دوگانه سوز آن ظاهرا دارای انژکتورهای جداگانه مخصوص گاز و بنزین است. ولی این اطلاعات دقیقی نیست. در مدل معمولی فرمان هیدرولیک نیست و به اصطلاح نیمه هیدرولیک است.
اتاق دو کابین و وانت دو دیفرانسیل از برنامه‌های دردست تولید این خودرو است.
قیمت وانت شوکا تک دیفرانسیل هم اکنون در ماه آذر 1388 حدود 15.2 میلیون تومان است و قیمت دو دیفرانسیل آن ظاهرا 2.5 تا 3 میلیون تومان گرانتر خواهد بود.

حالا سوالی که برای من هست اینه که آیا این ماشین تجربه پژو آردی را تکرار خواهد کرد. و تلفیق دو ماشین یک ماشین کاملا زاغارات و مزخرف خواهد بود؟ یا این یکی بهتر از کار در خواهد آمد؟ نظر شما چیه؟

اگر فیلم رو نمیبینید. اینجا آپلودش کردم. منبع فیلم ظاهرا خود زامیاد است و در نمایشگاه خودرو نشان میداده‌اندو من فیلم را از این فروم برداشته‌ام.

Advertisements